میوه خشک کن گازی بهتر یا برقی؟ | خشک کن میوه برقی یا گازی؟

دستگاه خشک کن میوه برقی بهتر است یا دستگاه میوه خشک کن گازی؟ کیفیت میوه خشک با دستگاه برقی بهتر است یا گازی؟ کدام سوخت دستگاه برای خشک کردن میوه جات و سبزیجات مقرون و به صرفه تر است؟ کسانی که قصد خرید دستگاه میوه خشک کن دارند، اینگونه سوالات را از خود می پرسند. در این مقاله قصد داریم بهترین پاسخ ها را به سوالات متداول شما کاربران گرامی ارائه دهیم؛ میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

میوه های خشک شده این روز ها تبدیل به یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین محصولات در فروشگاه های مختلف مواد غذایی شده اند. خشک کردن میوه و سبزیجات از قدیم بوده و بسیاری از مردم از روش های سنتی مثل خشک کردن میوه ها در آفتاب، خشک کردن میوه در سایه و فضای باز، خشک کردن میوه و سبزی روی بخاری و سایر روش ها اقدام می کردند.

اما امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی و تجهیزات صنعتی، از دستگاه خشک کن میوه و سبزی در انواع مختلف مدل ها برای خشک کردن میوه جات استفاده می شود. اما سوال اینجاست که میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

قیمت میوه خشک کن برقی و گازی تفاوت چندان ندارد و بستگی به میزان توانایی دستگاه دارد.

دستگاه خشک کن میوه و سبزی امروزه یکی از مهم ترین ماشین آلات صنعتی در صنعت مواد غذایی می باشد.

دستگاه خشک کن میوه گازی و دستگاه میوه خشک کن برقی هر دو از پر مصرف ترین ماشین آلات در این زمینه هستند.

توجه داشته باشید که مرکز زاگرس ماشین دستگاه میوه خشک کن دوگانه سوز (برقی و گازی) را نیز تولید می کند.

میوه خشک کن گازی بهتر یا برقی؟

یکی از مهمترین سوالات کاربران این است که دستگاه میوه خشک کن گازی بهتر است یا خشک کن برقی؟ مصرف انرژی خشک کن برقی بیشتر است یا گازی؟ آیا از لحاظ اندازه و ابعاد دستگاه خشک کن برقی و گازی تفاوت دارند؟ میوه خشک کن دوگانه سوز چیست؟ برای تولید در حجم های بالا و تولیدات انبوه میوه خشک می توان از دستگاه خشک کن میوه گازی استفاده کنیم یا خشک کن برقی؟ میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

خشک کن میوه برقی بهتر است یا خشک کن گازی

پاسخ به این سوال به موارد خاصی بستگی دارد. برای یافتن بهترین پاسخ، سوالاتی باید از خود بپرسید تا به پاسخ صحیح در این زمینه برسید. در چه مکانی قضد تولید میوه خشک دارید؟ چه میزانی از میوه خشک شده در روز تولید می کنید؟ چه میزان کیفیتی از میوه خشک برای شما مهم است؟ قصد تولید میوه خشک برای مصرف خانگی یا برای فروش؟ تامین کردن سوخت دستگاه در منطقه شما از کدام روش بهتر است؟ قیمت دستگاه میوه خشک کن گازی ارزان تر است یا برقی؟

آیا مکانی که قصد تولید و کار با دستگاه میوه خشک کن دارید، از لحاظ برقی مشکل ندارد؟ از لحاظ سیستم و لوله کشی گاز چطور؟ آیا در منطقه ای هستید که قطعی مکرر برق دارد؟

پس از یافتن پاسخ این سوالات حال که درک کاملی از شرایط و ویژگی های خود پیدا کردید می توانید انتخاب درستی داشته باشید. پس از یافتن پاسخ سوالات باید به تفاوت دستگاه خشک کن میوه برقی و میوه خشک کن گازی بپردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه میوه خشک کن گازی و برقی

تفاوت میان دستگاه خشک کن گازی و خشک کن برقی در چیست؟ میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟ قبل از خرید باید دستگاه میوه خشک کن برقی یا گازی را از لحاظ توان مصرفی، میزان سرعت خشک کنی در ساعت، میزان صدای دستگاه، اندازه و گنجایش دستگاه، تعداد و جنس طبقات، سیرکلاسیون و گردش هوا، کنترل و تنظیم دما و حرارت دستگاه، جنس بدنه و… با یکدیگر مقایسه کنید تا پی ببرید که مدل برقی بهتر است یا گازی.

دستگاه میوه خشک کن گازی

یکی از مدل های رایج در بین انواع دستگاه های خشک کن میوه، دستگاه خشک کن میوه گاری می باشد. تمامی دستگاه های خشک کن از حرارت و دمای بالا، برای خشک کردن میوه جات و سبزی جات استفاده می کنند. هر دستگاه می تواند از سوخت خاص برای خشک کردن استفاده کنید. در این دستگاه از سوخت گاز طبیعی برای ایجاد حرارت در کابین دستگاه و خشک کردن استفاده می شود. برای استفاده از این دستگاه باید مکان مورد نظر شما دسترسی کامل به گاز شهری داشته باشد. اگر منطقه و محیط شما دسترسی به گاز شهری دارد، انتخاب دستگاه خشک کن گازی در مدل های صنعتی، خانگی و نیمه صنعتی می تواند گزینه مناسبی باشد. یکی از موارد مهم که باید توجه کرد ابعاد و میزان حجم تولید است.

برای خط تولید میوه خشک و بسته بندی آن بهتر است از دستگاه خشک کن میوه گازی استفاده نمائید.

کوچکترین دستگاه میوه خشک کن گازی معمولا از کوچک ترین دستگاه میوه خشک کن برقی بزرگ تر هستند.

اما سوالی که پیش می آید این است که: از لحاظ کیفیت، صرفه جوئی، میزان تولید، سرعت و… میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟ برای پاسخ به این سوال بهتره دستگاه برقی این ماشین رو نیز بررسی کنیم.

خشک کن میوه گازی بهتر است یا خشک کن برقی

دستگاه میوه خشک کن برقی

دستگاه میوه خشک برقی دارای ظرفیت و ابعاد کوچک تری نسبت به خشک کن های گازی کوچک هستند و برای مصارف خانگی و میزان حجم تولید کمتر بهترین کاربرد را دارند. انرژی حرارتی تولبید شده در این دستگاه ها از طریق المنت های برقی ایجاد می شوند و از روش سیرکولاسیون به اسلایس های میوه و سبزی می رسد تا فرایند خشک کردن سبزی و میوه صورت بگیرد. این دستگاه در طرح ها و مدل های متنوع از جمله: مکعبی، بیضی، قابلمه ای، گرد و… برای مصارف خانگی و صنعتی، در ابعاد و اندازه های بزرگ و کوچک تولید می شوند.

دستگاه خشک کن میوه خانگی بیشتر از مدل های برقی این دستگاه استفاده می شود.

دستگاه خشک کن میوه 20 کیلویی یکی دسگر از مدل های برقی این دستگاه می باشد.

دستگاه خشک کن میوه برقی یا گازی؟

میزان مصرف میوه خشک کن برقی چقدر است؟

میزان مصرف برق در دستگاه میوه خشک کن برقی به ابعاد دستگاه، اندازه و قطعات بکار رفته در آن بستگی دارد. هر چقدر که اندازه دستگاه بزرگ‌تر باشد میزان مصرف برق در آنبیشتر است. دستگاه میوه خشک کن برقی دارای دو مدل خانگی و صنعتی در مدل های تک ‌فاز و سه فاز می باشد. خشک کن های تک فاز حداکثر 10 آمپر برق مصرف می کنند و خشک کن های برقی سه فاز تقریبا 7 آمپر.

از لحاظ میزان صرفه جویی میوه خشک کن گازی بهتره یا برقی؟

بعضی از کاربران بر این باور هستند که دستگاه میوه خشک کن برقی، از لحاظ مصرفی، مقرون و به صرفه نیستند اما توجه داشته باشید که ابعاد و میزان حجم دستگاه بسیار مهم است. اگر دستگاه خشک کن برقی ابعاد بزرگ و میزان تولید بالایی داشته باشد این نظریه درست است و میزان سوخت مصرفی دستگاه برقی بیشتر از دستگاه خشک کن گازی خواهد بود. اما از آن جایی که دستگاه میوه خشک کن برقی در مدل های بسیار کوچک تر، در حد یک قابلمه نیز وجود دارد؛ برای تولید میوه خشک در منزل بسیار کاربردی تر و مقرون به صرفه تر می باشد.

خرید و استعلام قیمت ها

برای سفارش انواع مدل های دستگاه خشک کن میوه و سبزی از زاگرس ماشین در مدل های برقی، گازی و دوگانه سوز کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید تا مشاورین و کارشناسان ما در نمایندگی دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی در این زمینه شما را راهنمائی کنند:

مشاوره خرید: 09123634345

دفتر فروش: 02634716956

تلفن کارخانه: 02634716952

خدمات: 09336852585