دستگاه توت خشک کن و خشک کن توت سفید

دستگاه توت خشک کن | دستگاه خشک کن توت سفید

توت خشک کن یا دستگاه خشک کن توت سفید درواقع یکی دیگر از انواع مدل های خشک کن مویه می باشد. این دستگاه برای خشک کردن توت بسیار عالی عمل می کند. کافیست یک دستگاه با ابعاد و حجمو مورد نیاز خود تهیه نمائید (بر فرض مثال دستگاه خشک کن میوه 20 کیلویی یا میوه خشک کن 500 کیلویی و بیشتر…) و اقدام خشک کردن انواع توت، توت سفید، توت سیاه، توت قرمز، شاه توت و… کنید.

دستگاه خشک کن توت سفید چگونه کار می کند؟

دستگاه خشک کن توت سفید یکی از دستگاه های مورد استفاده در صنعت خشکبار است که برای خشک کردن توت سفید و دیگر میوه ها به کار می رود. این دستگاه با استفاده از هوای گرم و خشک، رطوبت موجود در توت سفید و دیگر مواد را از بین می برد و مواد خشکبار با کیفیت و بدون رطوبت تولید می کند. شما میتوانید مدل میوه خشک کن خانگی و یا صنعتی آن را خریداری کنید.

این دستگاه از 2 قسمت اصلی تشکیل شده:

دستگاه خشک کن توت سفید عمدتاً از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

بخش خشک کننده و بخش کنترل

  • بخش خشک کننده: شامل سینی های خشک کن که توت ها روی آن قرار می گیرند و به داخل دستگاه قرار داده می شود.
  • بخش کنترل: شامل ترموستات و سنسورهای مختلف است که دمای دستگاه را کنترل می کنند تا دمای مناسب برای خشک کردن توت سفید حفظ شود.

در دستگاه خشک کن توت سفید، توت ها بر روی سینی های خشک کن قرار می گیرند و توسط باد گرم و خشکی که از طریق فن های داخل دستگاه به سمت سینی ها هدایت می شود، خشک می شوند. در این فرآیند، رطوبت موجود در توت ها تبخیر شده و مواد خشکباری با کیفیت تولید می شوند.

انواع دستگاه توت خشک کن

دستگاه های خشک کن توت سفید دارای مدل ها و انواع گوناگونی هستند. دستگاه توت خشک کن می تواند با گاز کار کند و برای آن باید یک میوه خشک کن گازی تهیه کنید و یا اگر قصد دارید یک دستگاه برقی داشته باشید می توانید از انواع میوه خشک کن برقی ما استفاده کنید. ما در این مرکز دستگاه های خشک کن میوه دوگانه سوز نیز تولید می کنیم که هم با برق کار می کند و هم با گاز.

بهترین روش خشک کردن توت

روش های گوناگونی برای این کار می توان امتحان کرد که در ادامه دو روش رایج را شرح می دهیم.

روش های سنتی خشک کردن توت سفید

طبق تحقیقات arianzagrosmachinery روش سنتی در آفتاب به این صورت است:

ممکن است بسیاری معایب خشک کردن توت و میوه جات را در آفتاب ندانند و این کار را انجام دهند. در این روش توت ها را روی یک پارچه قرار می دهند و مقابل نور خرشید قرار می دهند. کیفیت این مدل خشک کردن توت با آفتاب می تواند به خاصیت توت خشک آسیب برساند. اما اگر بجای خشک کردن توت با آفتاب قصد دارید از بهترین روش برای انجام این کار استفاده نمائید، به شما استفاده از دستگاه خشک کن توت را پیشنهاد می کنیم.

خشک کردن توت از روش های صنعتی با دستگاه

دستگاه خشک کن توت سفید در مقایسه با روش های سنتی خشک کردن توت سفید، مزایای بسیاری دارد. این دستگاه باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و مواد خشکباری با کیفیت و بدون رطوبت تولید می کند. همچنین، برای خشک کردن توت سفید با استفاده از این دستگاه، نیازی به استفاده از مواد نگهدارنده و شیمیایی برای حفظ کیفیت توت سفید خشک شده نیست و در نتیجه محصولات خشکباری با کیفیت و سالم تولید می شوند.

نتیجه گیری پایانی

دستگاه خشک کن توت سفید در صنعت تولید خشکبار بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل مزایای بیشتر خود نسبت به روش های سنتی، طرفداران بسیاری دارد. با توجه به رونق روزافزون صنعت خشکبار در کشورمان، استفاده از دستگاه های خشک کن توت سفید، به عنوان یک روش مدرن و صرفه جویی در هزینه ها و زمان، برای خشک کردن توت سفید و تولید مواد خشکبار با کیفیت، پیشنهاد می شود.

برای استعلام قیمت دستگاه های توت خشک کن در انواع مدل های صنعتی و خانگی در ابعاد و اندازیه های گوناگون می توانید از شماره های انتهای صفحه با کارشناسان ما تماس بگیرید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *